"Jak się rozwieść?" - jeśli właśnie to wpisałeś w wyszukiwarkę...Jeśli przeżywasz kryzys małżeństwa...
Jeśli wklepujesz w wyszukiwarkę "Jak się rozwieść" i błyskawicznie wszyscy Ci "pomagają".
Chciałbyś szybko, teraz, już.

Poczekaj.

Przeczytaj:

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”.

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli.

A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

(J 2, 1-11)

Jeśli w Twoim małżeństwie nie ma już wina, zbyt szybko minęło to, co dawało Wam radość i wesele, nie martw się. To zupełnie normalne.Nie ma takiej miłości ludzkiej, takiego "wina" ludzkiego, które miałoby trwałość przez całe życie. W naszym życiu może być co najwyżej woda. To Twój (Wasz) wysiłek, praca, trud, poświęcenie, szlachetność, wytrwałość. Jednak tylko Jezus może przemienić tę wodę w wino, czyli przemienić cudownie to, co tylko ludzkie, w to, co będzie prawdziwym weselem ciała i duszy.

Maryja jest najlepszą doradczynią w Waszym kryzysie małżeństwa. Ona Wam mówi, żebyście uczynili wszystko, co mówi Wam Jezus.

A co mówi Jezus?
„Napełnijcie stągwie wodą”.

Napełnijcie Wasze serca ludzkim wysiłkiem, dobrą wolą, chęcią zmiany, wiarą w cud.
Jezus uczyni cud.Jezus zamienia wodę w wino. On także zamienia wino w swoją Krew. Co to znaczy? To znaczy, że jeśli razem będziecie przyjmować Eucharystię to kryzys minie.


Kryzys minie.
Z Jezusem dacie radę.Komentarze